KONKURSS

Eesti filmi- ja teleauhindade (edaspidi EFTA) konkursi eesmärk on tunnustada filmi- ja televaldkonna professionaale ning tutvustada kinokülastajatele ning televaatajatele lähemalt ka nende erialade esindajaid, kes enamasti kaadri taha jäävad.

EFTA on nii filmi- kui ka televaldkonna tegijate seas tunnustatud kvaliteedimärgiks ja oodatud sündmuseks, mis mõjub mõlemale valdkonnale arendavalt ning edasiviivalt.

Konkurss tipneb 24. märtsil Nordea Kontserdimajas toimuva võitjaid tunnustava galaga.

EFTA korraldaja on Eesti Filmi Instituut.

ŽÜRII

EFTA filmi- ja teležürii koosneb hoolikalt valitud oma valdkonna professionaalidest, kes on pädevad aasta jooksul toodetule hinnangut andma. Mõlemas žüriis valitakse ka žürii esimees, kes on konkursi kõneisik. Ülejäänud žüriiliikmed avalikustatakse peale konkursi lõppemist.

EFTA filmižürii on kahevooruline (erialakeskne žürii ja superžürii) ning koosneb 19 liikmest. Esimeses voorus valivad kaks erialakeskset žüriid välja filmiauhindade nominendid ning superžürii valib nende seast välja võitjad.
Filmižürii kandidaadid erinevatesse kategooriatesse esitavad erialaliidud ning esitatud nimede seast loositakse esindajad.

EFTA teležürii moodustatakse koostöös kõikide suuremate telekanalite esindajatega. EFTA teležürii on samuti kahevooruline (telekanalite esindajad ja superžürii) ning koosneb kuni 13 liikmest. Esimeses voorus valivad telekanalite esindajad ühiselt iga telekanali nominendid kõikidesse kategooriatesse ning superžürii valib nende seast välja võitjad.
Teležürii kandidaadid erinevatesse kategooriatesse esitavad telekanalid.

Eesti Filmi- ja Teleauhinnad