Eesti Filmi- ja Teleauhindade (edaspidi EFTA) konkursi eesmärk on tunnustada filmi- ja televaldkonna professionaale ning tutvustada kinokülastajatele ning televaatajatele lähemalt ka nende erialade esindajaid, kes enamasti kaadri taha jäävad.

Gala eesmärk on muutuda nii filmi- kui ka televaldkonna seas tunnustatud kvaliteedimärgiks ning oodatud sündmuseks, mis mõjuks mõlemale valdkonnale arendavalt ning edasiviivalt ja tagaks positiivse konkurentsi.

Konkurss tipneb 12.märtsil Nordea kontserdimajas toimuva võitjaid tunnustava galaga. Gala on ellukutsutud Eesti filmi arengukavast, gala korraldaja on Eesti Filmi Instituut.

Žürii

EFTA tele- ja filmižürii koosneb hoolikalt valitud oma valdkonna professionaalidest, kes on pädevad aasta jooksul toodetule hinnangut andma. Nii tele- kui ka filmižürii koosneb 21 liikmest. 2017. aasta teležürii moodustati koostöös kõikide suuremate telekanalite esindajatega. Iga telekanal esitas eelnevalt kokku lepitud kategooriatesse 5 kandidaati. Iga kategooria puhul loositi esitatud kandidaatide seast esindajad. Filmižürii kandidaadid erinevatesse kategooriatesse esitasid erialaliidud, esitatud nimede seast loositi esindajad. Žüriil on aega esitatuid töid hinnata kahe nädala jooksul, peale mida valitakse kahepäevase arutelu käigus välja nii nominendid kui ka võitjad. Žüriiliikmed avalikustatakse peale hääletuse tulemuste teadasaamist.

Eesti Filmi- ja Teleauhinnad 2020