KONKURSS

Eesti filmi- ja teleauhindade (edaspidi EFTA) konkursi eesmärk on tunnustada filmi- ja televaldkonna professionaale ning tutvustada kinokülastajatele ning televaatajatele lähemalt ka nende erialade esindajaid, kes enamasti kaadri taha jäävad.

EFTA on nii filmi- kui ka televaldkonna tegijate seas tunnustatud kvaliteedimärgiks ja oodatud sündmuseks, mis mõjub mõlemale valdkonnale arendavalt ning edasiviivalt.

Konkurss tipneb 6. mail Alexela Kontserdimajas toimuva võitjaid tunnustava galaga.

EFTA korraldaja on Eesti Filmi Instituut.

ŽÜRII

EFTA filmi- ja teležürii koosneb hoolikalt valitud oma valdkonna professionaalidest, kes on pädevad aasta jooksul toodetule hinnangut andma. Mõlemas žüriis valitakse ka žürii esimees, kes on konkursi kõneisik. Ülejäänud žüriiliikmed avalikustatakse peale konkursi lõppemist.

EFTA filmižürii on kahevooruline (erialakeskne žürii ja superžürii) ning koosneb 19 liikmest. Esimeses voorus valivad kaks erialakeskset žüriid välja filmiauhindade nominendid ning superžürii valib nende seast välja võitjad. Filmižürii kandidaadid erinevatesse kategooriatesse esitavad erialaliidud ning esitatud nimede seast loositakse žürii liikmed.

Teletoodangu nominente hindab kuni 15-liikmeline valdkonna professionaalidest koosnev kahevooruline žürii. Esimeses voorus valivad telekanalite esindajad nominendid kõikidesse kategooriatesse ning teises voorus valib superžürii nende seast võitjad. Teležürii kandidaadid superžüriisse esitavad telekanalid ning esitatud nimede seast loositakse žürii liikmed.

Eesti Filmi- ja Teleauhinnad 2020